Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина
Офіційне найменування:
Білошицівська гімназія
Тип навчального закладу:
Установа загальної середньої освіти
Населений пункт:
с. Білошиці
Адреса:
11570, Житомирська область, с.Білошиці, вул.Молодіжна, 1
Телефони:
не вказані
E-mail:
shchorsivka.1928@gmail.com

Звіт
директора Білошицівської гімназії Ушомирської сільської
ради перед педагогічним колективом, батьками, громадськістю за 2020-2021 навчальний рік
1. Вступ
На виконання завдань, визначених розділом І Національної доктрини розвитку освіти, статті 20 Закону України «Про освіту», ст.. 38 «Про повну загальну середню освіту», відповідно до наказу МОН України від 28.01.2005 р. №55 «Про затвердження звітування керівників дошкільних, , загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, перед педагогічним колективом та громадськістю» з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадянської системи управління освітою, поєднання державного і громадянського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень проведено звіт керівника Білошицівської гімназії перед педагогічним колективом та громадськістю.
Освіта буда і надалі залишається найвищим національним приорітетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави.
На сьогоднішній день освіта зазнає суттєвих змін. Відбувається перебудова структури і змісту освіти, пов’язані із запровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації освітнього процесу.
Педагогічний колектив працював над втіленням у життя законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», державної національної програми «Освіта», «Національної доктрини розвитку освіти», державної програми «Вчитель», Конвенції ООН про права дитини, Концепції «Нова українська школа» на період до 2029 року та іншими нормативними документами.
Дирекція гімназії здійснює свою управлінську діяльність щодо забезпечення права громадян на отримання базової загальної середньої освіти. Освітній заклад планує свою роботу відповідно до річного плану роботи.
2. Створення у закладі освіти належних умов щодо забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти
Освітнім закладом проводиться робота з виконання вимог законодавчих актів у сфері освіти, указів Президента України , основних положень Національної доктрини розвитку освіти України, яка забезпечується шляхом впровадження заходів, спрямованих на створення належних умов навчання і виховання здобувачів освіти.
Наша гімназія в основному задовольняє потреби громадян. Належні умови для гармонійного розвитку особистості створюються в гімназії. Підключено провідний Інтернет, є вайфай у класних кімнатах.
У гімназії є 9 навчальних кабінетів. Кабінет інформатики забезпечений 7 (сімома) комп’ютерами та комп’ютер вчителя.
В гімназії є бібліотека – осередок фундаменту освіти. За весь обсяг роботи вчитель отримує лише 10% до заробітної плати.
Проте, Гаряча Л.В. постійно опікується розвитком особистості культури юних читачів, дбає щоб знання лягли в основу формування світогляду зростаючої особистості.
Станом на 09.06.2021 р. універсальний фонд складає 1176 примірників, а фонд підручників 1005примірників. У цьому навчальному році поповнився універсальний фонд за рахунок книг, які надійшли з відділу освіти, після закриття школи-інтернату.
Книжковий фонд систематично поповнюється новими галузевими надходженнями, а саме методикою викладання по НУШ.
Видатний педагог В.О. Сухомлинський писав «Особлива дитина, знедолена природою не повинна знати, що у неї слабкий розум, слабкі сили. Виховання такої дитини має бути у сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим».
У наш складний час побільшало дітей з особливими потребами. У гімназії дане питання на постійному контролі.
З метою забезпечення прав та законних інтересів дітей у закладі сформовано і систематично поповнюється банк даних дітей пільгових категорій, оформлено облікові картки, проводяться обстеження умов проживання та виховання дітей, складені акти обстеження. Для безперешкодного доступу дітей з обмеженими фізичними можливостями до приміщень закладу облаштовано стаціонарний пантус. У нас є 1 дитина з особливими потребами, яка відвідує навчальний заклад.
Всі здобувачі освіти були забезпечені навчальними підручниками, рекомендованими МОН України. Гімназія взяла участь у конкурсному виборі підручників для учнів 4 і 8 класу, який проводиться Інститутом модернізації змісту освіти та Міністерства освіти та науки України.
Педагогічними працівниками та психологами школи проводяться заняття, тренінги з питань захисту прав осіб з обмеженими фізичними можливостями, що сприяє толерантному ставленню до них. Всі здобувачі освіти мають можливість відвідувати гуртки, позакласні заходи і активно брати участь у них.

Забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти.
Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти (охоплення навчанням дітей шкільного віку, продовження навчання випускників у 9 класу у порівнянні за 5 останніх років).
На виконання норм Конституції Україн, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Концепції НУШ», «Про дошкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» (зі змінами) та з метою забезпечення реалізації права громадян України на здобуття загальної середньої освіти педагогами гімназії проведено облік дітей і підлітків шкільного віку, які проживають на території Білошицівського старостинського округу. Було складено списки дітей і підлітків шкільного віку. Щороку за підсумками обліку дітей і підлітків складається звіт № 77- РВК.
Складання списків по роках народження дітей та їх уточнення проводиться щорічно з 15 травня по 15 серпня. Кожний список використовується, аж поки внесеним до нього підлітків не виповниться 18 років.
Перевіркою було встановлено наступне:
- Всього дітей у мікрорайоні шкільного віку – 96;
- Всього навчається в школах – 81;
- Всього навчається у технікумах –6;
- Всього навчаються у ПТУ – 9;
- Всього учнів-інвалідів – 1 (із них навчається 1);
Всього дітей п’ятирічного віку – 12.
Статистичний аналіз обліку продовження навчання та працевлаштування випускників.
Порівняльна таблиця продовження навчання випускниками 9-го класу:
2017 2018 2019 2020
2021
Кількість випускників, які навчаються, з них: 8 6 7 5 5
10 класи денних шкіл 2 1 1 -
Вечірні школи -
ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації 3 2 1 3
ПТНЗ із середньою освітою 3 3 5 2
Виїхали за межі міста 1

Адміністрацією розглядаються питання відвідування учнями гімназії на нарадах при директору, педагогічних радах, батьківських зборах. У закладі ведеться щоденний облік відсутніх учнів . Особливу увагу звертаємо на тих школярів, які опинилися в складних життєвих умовах.
За результатами навчального року 2020-2021 пропущено 363 навчальні дні, що припадає на 1 учня 5 днів. У порівнянні з минулим навчальним роком кількість пропущених днів на 1 учня зменшилася через пандемію COVID-19, бо гімназія перебувала на дистанційному навчанні.

3. Освітній процес
Виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 року № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року
Існуюча в Україні система освіти, - визначено в Державній національній програмі «Освіта» ( «Україна ХХI століття»), - перебуває у кризовому стані, не задовольняє потреб, які постають перед нею в умовах розбудови української державності. Криза виявляється передусім у невідповідності знань запитам особистості, суспільним потребам та світовим стандартам; у зміцненні соціального престижу освіченості та інтелектуальної діяльності; у спотворенні цілей та функцій освіти, одержавленні та бюрократизації всіх ланок освітньої системи; залишковому принципі фінансування.
Занепад національної освітньої системи співпадає із загальною світовою тенденцією зміни основної парадигми освіти і кризи класичної моделі освіти. Традиційна система навчання зорієнтована на навчальний предмет, а не на особистість учня, на репродуктивний характер діяльності, вербальні методи навчання, авторитарний стиль спілкування, жорстку регламентацію навчального процесу, планування уроку (передусім, комбінованого), як основної форми організації навчання.
Саме з цією метою розпорядженням Кабінету Міністрів України 14 грудня 2016 року № 988-р схвалено Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.
І етап реалізації Концепції (2017-2018 рр.).
Білошицівська гімназія працює на виконання нового закону України «Про освіту», нового державного стандарту початкової освіти з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної реалізації особистості.
Вчителі 1-3 класів пройшли курси НУШ і отримала сертифікати ЖОІППО також онлайн-курси для вчителів початкової школи.
Особливістю Нової української школи є організація нового освітнього простору. Освітнє середовище НУШ сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою в навчальному приміщенні 1-го класу створено навчальні центри: центр відкриттів, центр новин, центр матеріалів, комунікативний центр, центр тиші, центр вчителя, тематичний центр. При плануванні освітнього простору вчитель враховувала розміри класної кімнати, кількість учнів у класі, наявність технічних пристроїв та необхідного дидактичного матеріалу, особливі освітні потреби учнів. Учні мають новенькі парти та стільці.
Значно полегшує роботу вчителя в умовах НУШ наявність технічних засобів, які надійшли до освітнього закладу у 2018-2020 роках (ноутбуки багатофункціональні пристрої, ламінатори), а також різних наборів (природознавство, колекція природних корисних копалин, ляльковий театр, музичний інструмент, д\к українська мова, д\к англійська мова, набір геометричних фігур, набір лічильний Кюізенера, танграм з 6 кольорів, набір мірних літрів, ігровий набір Six Brixs, ігровий набір LEGO Play Box) та багато іншого.
Під час навчальної діяльності у 1-3-х класах вчителі активно використовують LEGO, бо це не просто яскрава іграшка, а це чудовий інструмент для розвитку пам’яті, організації групової роботи та моделювання різних життєвих ситуацій, завдяки яким діти не лише засвоюють знання, а й вчаться їх використовувати.
Для батьків на сайті школи поповнюється постійно діюча рубрика «Батькам майбутніх першокласників», де можна дізнатися про умови прийому дітей до 1 класу, освітні програми та інше.
Вчителі початкових класів були активними учасниками районних семінарів та різних заходів щодо запровадження Концепції Нової української школи.

2020-2021 навчальний рік - непередбачувальний сповнений викликами, коли всі учасники освітнього процесу вчилися новим форматам роботи та навчання, опановували дистанційний інструментарій, виходили за рамки своїх звичок і можливостей в умовах карантину. діяльність педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів, на охоплення навчанням усіх дітей шкільного віку.
Школа працювала за навчальним планом, складеним у відповідності до Типових навчальних планів, затвердженими наказом МОН України.
Варіативна складова навчального плану використовується на підсилення предметів інваріантної складової:
- математика 5-7 класи по 1 годині;
- географія 6 клас – 0,5 годин;
- українська мова 5 клас – 0,5 годин; 8 клас – 1 година;
- біологія 8 клас – 0,5 годин; 9 клас – 1 година
курси за вибором:
- Зарубіжна література 5-7 класи по 1 годині;
- Фінансова культура 7 клас 0,5 год
- Прикладні фінанси 8 клас – 0,5 год
- креслення 8,9 класи по 1 годині
факультативи:
- основи християнської етики 5,6 класи по 1 годин.
Протягом навчального року адміністрація здійснювала контроль за виконанням програм, календарно-тематичним плануванням, якістю викладання предметів. Матеріали контролю були узагальнені в наказах, які доводилися до відома педагогічних працівників. Відповідно до річного плану школи та з метою контролю за виконанням навчальних планів і програм у 2020-2021 навчальному році, адміністрацією школи було здійснено перевірку виконання навчальних програм у 1-9 класах. Перевіркою підтверджено, що навчальний процес у 1-9 класах здійснюється згідно діючих навчальних програм, затверджених Міністерством освіти і науки України.
Керуючись Постановою №50 ГДСЛУ від 22.08.2020р. та Розпорядженням сільського голови Ушомирської сільської ради учні 5-9 класів навчалися дистанційно в період від 03 березня по 05 травня 2021 року. шляхом застосування електронних засобів, інформаційно-комунікаційних технологій, платформ, а саме: Googleclassroom, Classetime, Всеосвіта, на Урок». Всі учні були залучені до навчання.
У повному обсязі виконані контрольні роботи та всі необхідні форми контролю мовленнєвої діяльності з української мови і літератури, зарубіжної літератури. Проведено всі уроки розвитку зв’язного мовлення, позакласного читання, перевірено темп і техніку читання. Відповідно до плану виконано контрольні роботи з математики, фізики, хімії. З фізики, хімії, біології виконано всі заплановані лабораторні та практичні роботи. З іноземної мови проведено всі залікові уроки контролю: читання, письма, аудіювання, говоріння.
Якість освіти здобувачів освіти – це показник рівня професійної майстерності педагогічного колективу, який характеризує не наскільки доцільно вчителі підбирають форми і методи навчання, а наскільки ефективно проводять уроки, як впроваджують інноваційні технології для підвищення результативності освітнього процесу.
Адміністрація школи постійно здійснює контроль за навчальними досягненнями здобувачів освіти через моніторингове дослідження за такими напрямками: вивчення якості навчальних досягнень учнів за результатами семестрового та річного оцінювання; вивчення навчальних досягнень кожного класу окремо та в порівнянні з іншими класами навчального закладу; встановлення рівня досягнень учнів класу з усіх предметів інваріантної частини навчального плану та ступеня засвоєння предметів варіативної частини; опрацювання результатів підсумкових контрольних робіт та ДПА.

Збирається також інформація про учнів, які мають рівень досягнень з одного-двох предметів нижчий основного свого рівня. Встановлюється, скільки ще учнів може навчатися на високому чи достатньому рівні, що це за учні і з якого класу. На основі зібраної інформації за І семестр проводився її аналіз і був складений прогноз якості знань на кінець року як по школі, так і по кожному класу окремо. І як результат – рівень навчальних досягнень за ІІ семестр знизився.
За підсумками проведеної роботи приймаються управлінські рішення щодо виконання поставлених цілей. Серед них: створення належних умов для продуктивної співпраці учасників освітнього процесу; пошуки нових форм і методів проведення уроку; проведення індивідуальної роботи з здобувачами о світи; організація занять предметних гуртів, факультативів, спецкурсів; налагодження спільної роботи закладу освіти і батьків; відпрацювання контролю з боку класних керівників за підготовкою учнів до уроків, ведення зошитів, щоденників, станом відвідування закладу освіти; удосконалення контролю з боку адміністрації за освітнім процесом.
Станом на 1 вересня 2020 року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років.
За підсумками 2020 – 2021 навчального року із 59 здобувачів освіти 1 – 9 класів:
19 здобувачів освіти 1-3-х класів –оцінені вербально;
44 здобувачів освіти 4-8 класів оцінені і переведені до наступних;
5 здобувачів освіти отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту загального зразка.
2 здобувачів освіти – нагороджено похвальним листом «За високі досягнення у навчанні».
Рівень навчальних досягнень здобувачів освіти на кінець 2020-2021 навчального року
Результати навчальних досягнень учнів 4-9 класів за рік
Клас Класний
керівник К-ть учнів Високий Достатній Середній Початковий Якість % Успішн. %
4 Білошицька К.П. 7 1 14% 4 57% 2 29% 0 0 71% 100%
5 Трохимович В.С. 7 0 0 4 57% 2 29% 1 14% 57% 86%
6 Лісовська М.П. 10 1 10% 5 50% 4 40% 0 0 60% 100%
7 Деге Н.В. 7 0 0 3 43% 4 57% 0 0 43% 100%
8. Гаряча Л.В. 8 0 0 4 50% 4 50% 0 0 50% 100%
9 Лазаренко Л.П 5 0 0 2 40% 3 50% 0 0 40% 100%
Всього 44 2 5% 22 50% 19 43% 1 2% 55% 98%

Відсоток якості знань.

Середні бали по класах
9 клас 8,6
8 клас 7,6
7 клас 8,3
6 клас 8,9
5 клас 8,2
4 клас 8,2

Результати моніторингових досліджень з української мови та математики
Клас Вчитель Предмет Річна 4 клас Вступний моніторинг
(Вересень)
поточний моніторинг
(грудень)
2020-2021 Заключний моніторинг
(травень)
2020-2021 н.р.

В Д С П В Д С П В Д С П В Д С П
5 Лісовьска М.П. Українська мова - 5 1 1 - 5 1 1 - 2 4 1 - 4 2 1
5 Омельчук Л.В. Математика - 5 1 1 - 5 1 1 - 3 3 1 - 4 2 1

Таким чином, рівень навчальних досягнень здобувачів освіти за 2020-2021 навчальний рік переважно достатній і середній.
Середній бал навчальних досягнень учнів становить 8,3 балів, який є нижчим на 0,2 бали за попередній навчальний рік.
Учні гімназії були активними учасниками районних олімпіад ( заочна форма) з навчальних предметів та отримали призові місця:
- математика І місце – Полосенко Ксенія ( 8 клас), ІІ місце – Білошицький Богдан 9 7 клас).
- Правознавство – Петренко Олексій І місце, 9 клас
- Біологія – Кіщук Богдан ІІІ місце, 9 клас
З метою виконання Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у період 20 по 26 травня 2021 року був проведений моніторинг рівня навченості учнів 1-4 класів з української мови, математики, англійської мови.
-
Діагностична робота з математики у 2-3 класах
Клас Вчитель К-ть учнів Писали Має значні успіхи
учн/% Демонструє помітний прогрес
учн/% Досягає результату з допомогою дорослих
учн/% Потребує уваги і допомоги
учнів/%
2 Шеремет О.П. 6 6 2 33% 3 50% - - 1 17%
3 Білошицька Ю.В.- 5 5 3 60% 2 40% - - - -
Усього 11 11 5 45% 5 45% 1 10%

Контрольна робота з математики у 4 клас
клас вчитель Кіл-ть учнів Писали Висо-
кий
учн/%
Достат-
ній
учн/% Серед-
ній
учн/% Низь-
кий
учн/%
4 Білошицька К.П. 7 7 2 28% 2 28% 2 28% 1 14%

Діагностична робота з української мови у 1-х класах (списування)
Клас Вчитель Кіл-ть учнів Писали Має значні успіхи

учн/% Демонструє помітний прогрес
учн/% Досягає результату з допомогою дорослих
учн/% Потребує уваги і допомоги
учн/%
1 Салькова К.М. 8 8 3 37% 2 25% 2 25% 1 12%

Діагностична робота з української мови у 2-3 класах (диктант)
Клас Вчитель Кіл-ть учнів Писали Має значні успіхи

учн/% Демонструє помітний прогрес
учн/% Досягає результату з допомогою дорослих
учн/% Потребує уваги і допомоги
учн/%
2 Шеремет О.П. 6 6 2 33% 3 50% - - 1 17%
3 Білошицька Ю.В.- 5 5 3 60% 1 20% - - 1 20%
Усього: 11 11 5 45% 4 36% 2 18%

Моніторинг контрольних робіт з української мови у 4-х класах (диктант)

клас вчитель кіл учнів Писали Висо-
кий
учн/%
Достат-
ній
учн/% Серед-
ній
учн/% Низь-
кий
учн/%
4 Білошицька К.П. 7 7 3 43% 2 28% 1 14% 1 14%

Моніторинг діагностичних робіт з англійської мови (говоріння) у 2-4-х класах
Клас Вчитель К-ть учнів Писали Має значні успіхи
учн/% Демонструє помітний прогрес
учн/% Досягає результату з допомогою дорослих
учн/% Потребує уваги і допомоги
учнів/%
2 Деге Н.В. 6 6 2 33% 3 50% - - 1 17%
3 Деге Н.В. 5 5 3 60% 1 20% - - 1 20%
Усього 11 11 5 45% 4 36% 2 18%

Моніторинг контрольних робіт з англійської мови (говоріння) у 4 клас
клас вчитель кіл учнів Писали Висо-
кий
учн/%
Достат-
ній
учн/% Серед-
ній
учн/% Низь-
кий
учн/%
4 Деге Н.В. 7 7 3 43% 1 14% 3 43% -

4. ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС
Згідно плану роботи на 2020/2021 навчальний рік та з метою створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських, національно-патріотичних та загальнолюдських цінностей у навчальному закладі протягом 2020/2021 навчального року виховна діяльність закладу освіти була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Декларацію прав дитини, Конвенцію ООН про права дитини, Концепції превентивного виховання дітей і молоді, Конвенції про права інвалідів, Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів», Концепції виховання дітей та молоді у національній системі виховання, Концепції громадянського виховання, Державної національної програми «Освіта. Україна ХХІ століття», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про додаткові заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності», Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
Педагогічний колектив у 2020/2021 н.р. продовжив роботу над впровадженням виховної проблеми «Удосконалення виховного процесу на засадах компетентнісно-зорієнтованого підходу при формуванні особистості». Методичне об`єднання класних керівників продовжує працювати над проблемою: «Виховання особистості через компетентнісно-зорієнтований підхід та інноваційні технології». Виховна робота закладу складається із місячників, тематичних тижнів, декад, що дозволяє реалізувати основні завдання і принципи національно-патріотичного виховання за напрямками: «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави», «Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей», «Ціннісне ставлення до природи», «Ціннісне ставлення до мистецтва», «Ціннісне ставлення до праці», «Ціннісне ставлення до себе» згідно програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».
Результати своєї роботи учні представляли на заходах різних рівнів:
- День Знань;
- День учнівського самоврядування;
- привітання учителів з професійним святом;
- заочному конкурсі майстрів художнього читання «Наша земля – Україна»;
- фестивалі обдарованих учнів «Каланчак – моя маленька Батьківщина»;
- участь у дистанційному форумі лідерів учнівського самоврядування;
- «Привітання від Святого Миколая»;
- «Новорічне відео-привітання від казкових героїв».
Згідно плану роботи учнівського самоврядування на 2020-2021 навчальний рік, з метою створення умов для розвитку творчих здібностей школярів, формування громадянських якостей, засад здорового способу життя, поліпшення національно-патріотичного виховання учнівської молоді, підвищення соціальної активності, попередження правопорушень та злочинів, створення оптимального соціально-культурного мікроклімату в закладі, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку, дозволяв би учням легко освоїтись у виховному просторі протягом І семестру 2020-2021 навчального року в закладі освіти працювало учнівське самоврядування.
Учнівське самоврядування створює сприятливі умови для організації продуктивної діяльності учнівської молоді, простір для соціальної активності, навчає молодь жити в складних умовах соціуму, формування системи цінностей.
Учень набуває певного життєвого, соціального досвіду, формуються організаторські здібності, розвиваються лідерські якості, поведінкові установки, необхідні для вирішення завдань сучасного суспільства – культури миру, прав людини, подолання негативних тенденцій у середовищі.
У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, згідно вимог Міністерства охорони здоров`я щодо навчання під час карантину виховні та просвітницькі заходи організовувались у дистанційній формі. Проведено ряд заходів:
• конкурс малюнків з нагоди дня спорту;
• декада до дня памяті Т.Г. Шевченка ( « Ти син України, ти дух її вічно живий»);
• декламування власних віршів до Всесвітнього дня поезії»;
• виставка великодніх композицій « Писанка – душа українського народу»;
• квест : "Правила дорожнього руху";
• відео-челендж до Дня пам'яті жертв Голодоморів;
• відео лекторії присвячені акції «16 днів проти насильства»;
• відеоролик до Дня Збройних Сил України;
• «Міс-Снігуронька» та «Містер – Дід Мороз»;
• «Привітання від Святого Миколая»;
Велика увага приділяється вихованню екологічної культури та екологічної свідомості учнів. Учні брали участь в екологічних в акціях «Птах року – 2021», «Ліси для нащадків», «Галерея кімнатних рослин», «Біощит», «Вчимося заповідувати», в трудових акціях «Дослідницький марафон», «Парад квітів біля школи».
Дієвим напрямом виховної діяльності є профорієнтаційна робота з учнівською молоддю. Завданням професійного виховання є: формування культури життєдіяльності, яка дає змогу продуктивно будувати своє повсякденне життя, правильно визначати лінії життя; формування відповідального ставлення підростаючого покоління до планування професійної кар’єри за рахунок розширення знань про світ професій та спеціальностей, актуальних на ринку праці; сприяння засвоєнню учнями основних норм суспільного життя; розкриття творчих можливостей, самоорганізація і саморозвиток особистості через організацію соціальної практики.
З метою формування в учнів відповідального відношення до вибору професії; актуалізації проблеми успішного вибору професії; формування навичок групової роботи, усвідомлення учнями відмінності між бажаннями (Я-Хочу) й можливостями людини (Я-Можу) та врахування вимог соціального середовища (Я-Треба) проведено заняття з елементами тренінгу «Мій вибір» з профорієнтації для учнів 8-9 класів за формулою «Хочу, можу, треба». Протягом року класні керівники постійно знайомили учнів з професіями на сучасному ринку праці, повідомляли про те, коли і в яких закладах освіти проводяться дні відкритих дверей.
Важливим напрямком виховної роботи є національно-патріотичне виховання. В рамках реалізації проектів «Ми – громадяни України», «Молодь зберігає пам'ять» проведені заходи з метою посилення національно-патріотичного виховання дітей, формування громадянських навичок і цінностей, необхідних для ефективної участі у житті суспільства, національної свідомості, моральних і духовних якостей, світогляду справжнього громадянина України. У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, згідно вимог Міністерства охорони здоров`я щодо навчання під час карантину виховні та просвітницькі заходи протягом 2020-2021 навчального року організовувались у дистанційній формі. Проведено ряд заходів:
- фотоквести та конкурси для початкових класів;
- відеочелендж до Дня пам'яті жертв Голодоморів;
- відеоролик до Дня Збройних Сил України;
- уроки пам’яті, присвячені Дню Гідності та Свободи, Голодомору;
- акція «Турбота»
- уроки мужності «Козацькому роду немає переводу» (класні керівники 1-9 класи);
- конкурс малюнків «Вони захищають Батьківщину»;
Класні керівники 1-9 класів провели години спілкування, уроки пам’яті та мужності:
- «Тих днів не стерти з пам’яті людської» (до Дня пам’яті та примирення);
- «Спасибі за мир» (до Дня Збройних Сил України).
Для формування здорової нації, засад здорового способу життя, підвищення рівня фізичної майстерності учнів розроблено календар спортивно-масової роботи на навчальний рік. Протягом І семестру проведені наступні заходи: змагання з мініфутболу серед хлопців 6-9 класів, флешмоб здоров`я «Спорт – це сила!» (учні 5-9 класів), турнір із настільного тенісу, конкурс малюнків з нагоди Дня спорту.
Діяльність бібліотеки закладу освіти спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу. З цією метою для учнів 1-9 класів проведені бібліотечні заходи:
- операція «Книжкова лікарня» (Гаряча Л.В.);
- екскурсія до бібліотеки для учнів-першокласників ( Салькова К.М.);
- виставка «Новинки дитячої книги»;
- урок-конференція «Забруднення довкілля і здоров’я людини» у 8 класі (Гаряча Л.В.);
- книжкова виставка «Прочитайте , це цікаво !» (Гаряча Л.В.);
- екологічне свято «Будь природі другом!» для учнів 4 класу (Білошицька К.П., Гаряча Л.В.);
- квест «Зруйнуємо природу – загинемо самі!» для учнів 6-8 класів (класні керівники 6-8 класів).
З метою запобігання різних форм насильства, проявам негативної поведінки неповнолітніх, формування в них моральних цінностей і життєво важливих переконань, виховання толерантності і доброзичливості серед дітей у закладі протягом року проводилась робота щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх, попередженню негативних явищ серед молоді, умінню орієнтуватися та адаптуватися у складних життєвих ситуаціях, розв’язувати конфлікти на основі принципів толерантності, виховання моральних якостей.
Робота педагогічного колективу щодо попередження злочинності та правопорушень серед учнів планується щорічно та поєднується з системою всієї виховної роботи у закладі та спільним планом роботи районної служби у справах дітей та правоохоронних органів щодо попередження правопорушень, безпритульності, бездоглядності, наркоманії, випадків можливого насилля, серед неповнолітніх на 2020/2021 н.р.. У закладі діє система роботи з попередження правопорушень серед учнів, яка поєднується із системою національного та громадянського виховання і передбачає цілеспрямовану, планову, взаємопов’язану, керовану діяльність складових її частин.
З метою профілактичної, просвітницької та правовиховної роботи, попередження бездоглядності, запобігання злочинності серед неповнолітніх у закладі за І семестр 2020-2021 навчального року у видано накази: «Про створення комісії з попередження правопорушень серед учнів», «Про організацію профілактичної та правовиховної роботи у закладі освіти», «Про контроль за відвідуванням навчальних занять», «Про призначення громадського інспектора та організацію його роботи», «Про заборону тютюнопаління на території гімназії та в громадських місцях».
На нарадах при директорові розглянуто питання: «Про профілактику шкідливих звичок та профілактику правопорушень, «Про роботу з дітьми, що потребують контролю»; «Про організацію роботи з попередження насилля серед дітей в гімназії», «Про створення комфортного середовища та стан профілактичної роботи щодо запобігання булінгу (цькування) серед учнівської молоді». Основна виховна ланка всієї системи правовиховної роботи – це класні керівники. У цій роботі забезпечується наступність з 1 по 9 класи, що сприяє глибшому вивченню особистості, а значить, і добору найефективніших засобів впливу. В основу системного підходу до здійснення виховного процесу в закладі покладено диференційований підхід, врахування вікових особливостей дітей. У цій роботі класному керівнику допомагає практичний психолог, медсестра, заступник директора з навчально-виховної роботи.
Класними керівниками проведено бесіди з учнями «Правила поведінки неповнолітніх у громадських місцях», «Про неприпустимість вживання неповнолітнім алкогольних виробів», «Про заборону використання піротехнічних засобів, петард, феєрверків, під час освітнього процесу, новорічних свят, зимових канікул», тематичні години спілкування: «Кібербулінг» (8 клас, Гаряча Л.В.) «Запобігання жорстокому поводженню» (9 клас Лазаренко Л.П.), «Твої права – щасливе дитинство» (4клас , Білошицька К.П.), «Конфлікт в колективі» (6 клас, Лісовська ЯМ.П.), «Злочин і кара» (7, Деге Н.В.), «Моя поведінка у суспільстві» (5, Трохимович В.С.). Протягом поточного року проведено тематичні години спілкування «Життя без насильства», «Запобігання жорстокому поводження з тваринами».
З учнями та батьками проводиться роз’яснювальна робота щодо обов’язковості здобуття учнями повної загальної середньої освіти, дотримання Статуту закладу та Правил
Одним із напрямків виховної роботи є співпраця сім’ї та закладу освіти. Класні керівники провели по 2 батьківських зборів в дистанційному режимі.
Виховна робота гімназії висвітлюється на сайті закладу освіти та на сторінці у фейсбук.
З метою виявлення і підтримки обдарованої талановитої молоді в різних галузях творчості учні Білошицівської гімназії були активними учасниками районних (заочних) конкурсів у різних номінаціях.
У номінації «Вироби з ниток, тканини і шкіри»
І місце – Гангало Анастасія
За результатами місцевого етапу фотоконкурсу "Рідний край - моє Полісся"
У номінації «Поліський пейзаж»
ІІ місце – Білошицька Олександра
У номінації «Проблеми екології навколишнього середовища»
І місце – Шишацька Анастасія
У номінації «Вільна тема»
ІІ місце – Наконечний Єгор
ІІ місце – Білошицька Ольга
За результатами виставки-конкурсу "Чарівний пензлик":
у номінації «Знай і люби свій край» (вікова категорія 13-18 років):
І місце – Полосенко Ксенія
у номінації «Україна – європейська держава» (вікова категорія 06-12 років):
у номінації «Україна – європейська держава» (вікова категорія 13-18 років):
ІІ місце – Вигівська Анастасія.
Підсумки місцевого етапу виставки-конкурсу "Космічні фантазії".
За номінацією "Образотворче мистецтво"
(старша вікова категорія):
І місце - Полосенко Ксенія
Управління ДСНС України в Житомирській області, Управління освіти і науки Житомирської ОДА, Житомирська обласна організація ДПТ України оголосили про проведення відбіркових етапів Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику "Пожежі краще запобігти".
Відділ освіти, молоді і спорту Ушомирської сільської ради разом з Коростенським міськрайонним відділом управління ДСНС України в Житомирській області провели відбірковий етап конкурсу. За результатами:
Номінація "Художня творчість" (від 11 до 14 років)
ІІ місце - Петренко Артем
Роботи переможців будуть представлені на 2 етапі (обласному) Всеукраїнського конкурсу у м. Житомирі.
За результатами виставки-конкурсу "Великодні писанки":
у номінації «Мальованки» (вікова категорія 06-10 років):
ІІІ місце – Білошицька Олександра
За результатами конкурсу "Поліські візерунки":
у номінації «Вишивка»:
ІІІ місце – Білошицька Анастасія
5.ЗАГАЛЬНИЙ СТАН ТЕРИТОРІЇ, БУДІВЕЛЬ І ПРИМІЩЕНЬ
Білошицівська гімназія має необхідні матеріально-технічні ресурси для організації освітнього процесу, в тому числі для самостійної роботи учнів:
-4 класних кімнати (початкові класи). 1-3 класи забезпечені всім необхідним, відповідно вимог НУШ (ноутбуки, принтери, ламінатори, мультимедійна дошка у 1 класі, роздаткові матеріали).
-5 кабінетів: математики і фізики; української мови і літератури; історії; хімії і біології; зарубіжної літератури.
-кабінет інформатики та інформаційних технологій (7 учнівських місць, робоче місце вчителя);
-бібліотека з бібліотечним фондом 1176 примірників, в тому числі підручників - 1005, художньої літератури – 171, науково-методичної літератури –56;
- методичний кабінет з комп’ютеризованим робочим місцем;
- спортивна зала (180 кв.м.) з двома роздягальнями;
- спортивний майданчик;
- футбольне поле;
- комбінована майстерня з необхідним обладнанням і устаткуванням;
- надвірний туалет;
- їдальня (50 місць);
- кухня;
- овочесховище;
-котельня.
Загальна площа школи – 1537 м2, земельної ділянки – 1,5 га.
Щороку проводяться поточні ремонти за рахунок Ушомирської сільської ради та спонсорських коштів.
Котельня знаходиться в окремому приміщенні, має шиферну покрівлю. Стан системи опалення також є задовільним. Всі приміщення раціонально використовуються.
Технічний стан кожного об’єкта задовільний, Жжних реконструкцій не проводилося і залишається незмінною їх початкова балансова вартість. Усі навчальні приміщення школи мають природне освітлення, незалежно від розміщення вікон у кабінетах світло падає на робочі місця учнів ліворуч.
Загальна площа будівель 1537 м . В гімназії є 9 класних кімнат і комбінована майстерня. Всі вони забезпечені меблями, відповідно вікових особливостей учнів, фізичного розвитку, наочними посібниками. Для занять фізичної культури є спортивний зал, стадіон, ігровий майданчик.
В школі працює їдальня, яка має 50 посадкових місць. Вона має всі необхідні та допоміжні приміщення, холодильне обладнання. кухонний інвентар, посуд. Харчуються лише 19 учнів за батьківські кошти, решта – це пільгові категорії (учні 1-4 класів, малозабезпечені сім’ї, діти учасників АТО, багатодітні, які харчуються безкоштовно.
Створено всі можливості для гарячого харчування. Приготування страв та виробів проводиться згідно меню. Освітлення природне та штучне.
У 2020 році свердловину на 20м було поглиблено додатково ще на 15 м. Гімназія має ( за результатами аналізів) чудову питну воду. І в цьому заслуга голови Ушомирської сільської ради, Малої Л.Р., яка виділила значну суму коштів. У 2020-2021 н.р. проведено ремонт електрообладнання в їдальні, лічильників, проводки. Планується робота по заміні труб в їдальні, умивальників,піддонів для миття посуду. Нагальною потребою на сьогодні є облаштування внутрішнього туалету. Розроблено робочий проект для внутрішнього туалету. За проект заплатила Ушомирська сільська рада, хоча ці кошти не було закладено у бюджет. Мені вдалося вже підготувати документи для народного депутата і оформити звернення про виділення 210 тис. для даного об’єкта.

6. Харчування і медичний огляд
Важливим напрямком діяльності з охорони здоров’я дітей була робота з організації їхнього харчування. У січні місяці 2020 року силами Ушомирської сільської ради було організовано харчування.
На виконання вимог Закону України «Про охорону дитинства» 100% школярів початкової школи забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок коштів, виділених з бюджету Ушомирської сільської ради.
У школі організоване повноцінне та якісне харчування учнів:
- для учнів 1 – 4-х класів – безкоштовно.;
- для учнів пільгового контингенту, у тому числі учнів 5-9-х класів загальноосвітнього навчального закладу із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим та багатодітнітних безкоштовно,
- для учнів 5-9 класів ціна в середньому 12 грн.
Загальна кількість дітей, що отримуювали гаряче харчування в шкільній їдальні в середньому становить 54 учні.
У вересні 2020 року та січні 2021року були видані накази по гімназії про організацію харчування дітей. Даним наказом призначено відповідальних за організацію харчування, розподілено обов’язки, затверджено списки дітей на безкоштовне харчування, затверджено режими і графіки харчування дітей у їдальнях. Крім того організовано чергування педагогічних працівників в обідній залі.
Шкільний харчоблок мають достатній рівень матеріально – технічного забезпечення, достатню кількість столового посуду та кухонного інвентарю, забезпечено проточною холодною та гарячою водою. Продукти харчування та продовольча сировина надходять із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні,
сертифікати відповідності). У їдальні наявні затверджені графіки постачання продуктів харчування та продовольчої сировини на харчоблок.
Працівники харчоблоків знайомі з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання і реалізації продуктів, технологією приготування їжі, забезпечені спецодягом та предметами особистої гігієни. Про це свідчить відповідна документація (медичні книжки, журнали огляду працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання, ознайомлення під особистий підпис з інструкціями).
Відповідно до діючих вимог ведеться журнал бракеражу сирої та готової продукції. У журналі сирої продукції вказується кінцевий термін. Добові проби лишаються щоденно. Питний режим в школі виконується за рахунок споживання кип’яченої води.
У двотижневому меню враховано рекомендації МОЗ щодо здорового харчування. меню У щоденному меню, затвердженому директором, відображено страви для харчування школярів. Кухар готує смачні та апетитні страви.
З учнями та їхніми батьками постійно ведеться розяснювальна робота з питань необхідності гарячого харчування у період перебування дітей у школі, що покращить стан здоров‘я учнів та сприятиме запобіганню захворювань у дітей органів шлунково-кишкового тракту.

7. Заходи щодо забезпечення кваліфікованими кадрами
У 2020-2021 навчальному році в школі працювало 15 педагогів, 1 педагог-організатор. Із них:
1. Мають педагогічне звання:
Старший учитель – 1;
2. Учителів з вищою категорією – 2;
3. Учителів спеціалістів I категорії – 9;
4. Учителів спеціалістів II категорії –2;
5. Спеціалістів – 2


Кількість педагогічних працівників (за стажем):
до 5 років 1 8%
до 10 років 3 25%
до 20 років 1 8%
до 30 років 4 33%
до 40 років 1 8%
понад 40 років 2 17%


У 2020-2021 навчальному році атестувалося 4 педагогічних працівників на відповідність займаній посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»:
- Гаряча Лариса Василівна, вчитель зарубіжної літератури
- Лазаренко Людмила Петрівна, вчитель хімії та біології
- Омельчук Лариса Вячеславівна, вчитель математики
- Сенюк Віктор Петрович , вчитель фізики, інформатики та математики.
Із метою удосконалення професійної компетентності учителі гімназії протягом навчального року проходили підвищення кваліфікації на базі Житомирського ОІППО та два педагоги при ЖДУ ім. Франка Усі педагоги отримали свідоцтва за 30 годинне навчання, деякі педагоги ще й сертифікати за участь у вебінарах, он-лайн конференціях, семінарах, учасниками і слухачами яких вони були на різних освітніх платформах.
У 2020-2021 н.р. методична робота в школі здійснювалась відповідно до Законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Концепції НУШ», Державної та регіональних програм «Учитель», «Про методичне об'єднання вчителів», «Про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності», листів Міністерства освіти і науки України від 30.12.2015 №1/9-633 «Про формування органів управління освітою ОТГ», від 27.10.2016 №1/9-570 «Про діяльність районних (міських) методичних кабінетів (центрів), методичних служб ОТГ». Внутрішньошкільна методична робота з педагогічними кадрами була спрямована на формування професійної компетентності, збереження та розвиток творчого потенціалу всього колективу, підготовки вчителів до пошукової діяльності.
У 2020-2021 н.р. проводилася робота по реалізації науково-методичної проблеми «Запровадження компетентнісно зорієнтованого підходу як основи формування самодостатньої особистості педагога і школяра» та теми: «Удосконалення освітнього процесу на засадах компетентнісно-зорієнтованого підходу при формуванні особистості» та на вирішення таких завдань:
- упровадження в освітній процес інноваційних методик і технологій трансформування наукових ідей у практику діяльності вчителів гімназії;
- створення організаційних умов для безперервного вдосконалення фахової освіти, кваліфікації педагогічних працівників і підвищення професійної майстерності кожного педагога;
- упровадження в освітній процес новітніх теоретичних розробок, передового досвіду, сучасних педагогічних технологій;
- підвищення якості знань учнів з предметів навчального плану;
- забезпечення роботи науково-практичних семінарів з актуальних питань навчання і виховання школярів;
- продовження роботи щодо забезпечення охорони та зміцнення здоров’я учнів;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки педагогічних працівників шляхом організації роботи шкільних методичних об’єднань, проведення методичних тижнів;
- удосконалення роботи органів учнівського самоврядування, широке залучення його до вирішення питань організації освітнього процесу, життєдіяльності навчального закладу;
- забезпечення роботи практичних семінарів з актуальних питань навчання і виховання школярів.
Ці завдання творчо вирішувалися педагогічним колективом через різні форми методичної роботи: групові форми (шкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів, психолого-педагоічний семінар вчителів-предметників, методичні оперативні наради, педагогічні читання), індивідуальні форми роботи (методичні консультації, співбесіди з проблем, самоосвітня робота педагогів).
Належним чином було організовано роботу методичного об’єднання вчителів початкових класів по проблемній темі: «Компетентнісно-зорієнтований підхід як основа реформування освітнього процесу», яка була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування у навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів та педагогів.
Вчителі початкових класів давали відкриті уроки та виховні заходи, де ділилися своїм досвідом та набували його. Протягом року було проведено всі заплановані засідання, на яких обговорювалися як організаційні питання так і науково-методичні проблеми.
У гімназії працював психолого-педагогічний семінар на тему: « Реалізація компетентністно-зорієнтованого підходу на уроці » .
Свою діяльність вчителі спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання та виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.
З метою вдосконалення професійної та фахової майстерності педагогів проводилися методичні заходи, у рамках яких учителі, що атестуються, проводили відкриті уроки. Заняття були проведені на високому та достатньому методичному рівні. Уся методична робота була спрямована на розвиток ініціативи й творчості педколективу в процесі вирішення проблем освітнього процесу, на покращення й удосконалення системи знань, умінь і навичок учнів через упровадження інноваційних технологій.
У навчальному закладі працювало також методичне об’єднання класних керівників на тему: «Виховання особистості через компетентнісно-зорієнтований підхід та інноваційні технології», робота якого була спрямована на підвищення фахової кваліфікації вчителів з удосконалення нормативно-правової бази у сфері булінгу у дитячому колективі; основ педагогічної співпраці; питань гендерного виховання учнів.
Колективна методична робота дозволила класним керівникам оволодіти різними виховними засобами, що сприяють максимальній реалізації педагогічних можливостей в розвитку індивідуальних якостей особистості.
Під час взаємовідвідувань позакласних заходів, при організації відкритих годин спілкування, колективних творчих справ класні керівники вчились аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, виправляти недоліки.
Методична робота з класними керівниками проводилась у формі круглих столів, дискусій, практикумів, тренінгів, що дозволило досягти більш точної, конкретної роботи в удосконаленні діяльності. Адже вчителі не лише вчились і приймали інформацію, а й були активними учасниками.
На своїх засіданнях члени методичних об’єднань обговорювали науково-методичні питання, а також знайомилися з нормативно-правовими документами, Державним стандартом базової ізагальної середньої освіти, перспективним педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичними виданнями тощо.
Протягом року особлива увага приділялася удосконаленню професійної підготовки педагогічних працівників. Одним із провідних аспектів у роботі із забезпечення високого методичного й професійного рівня діяльності педагогічного колективу є підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Реалізація цієї мети відбувається шляхом курсової підготовки на базі Комунального закладу ЖОІППО та самоосвітня робота педагогів. У цьому напрямку слід відзначити самоосвітню діяльність учителів-предметників під час дистанційного навчання, а саме прослуханих ними вебінарів і отриманих сертифікатів.
Отже, слід зазначити, що методична робота протягом 2020-2021 н.р. проводилася на достатньому рівні і була зорієнтована на конкретні результати, але потребує конкретних і кардинальних змін у підході в організації й роботі з обдарованими дітьми, у спрямуванні дієвих заходів щодо формування переможців олімпіад.
Невирішеними залишаються такі проблеми:
– недостатньо організована робота щодо участі колективу закладу в освітянських проєктах різного рівня;
– залишається не високою результативність здобувачів освіти в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів, предметних конкурсах.
У новому навчальному році необхідно продовжити роботу по розбудові системи забезпечення якості освіти, підвищенню якості знань учнів, залученню учнів до виконання творчих і дослідницьких робіт, підвищенню професійної майстерності вчителів.

8. Створення у закладі безпечного освітнього середовища вільного від насильства і булінгу.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Адміністрація та педагогічні працівники постійно приділяють значну увагу дотримання прав і свобод учасників освітнього процесу.

Безпечне освітнє середовище забезпечує: наявність безпечних умов навчання та праці комфортну міжособистісну взаємодію, сприяючи емоційному благополуччю учнів, педагогів та батьків відсутність будь-яких проявів насильства та наявність достатніх ресурсів для їх запобігання дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу.
Територія гімназія знаходиться далеко від проїжджої частини, тому доступу до стороннього транспорту немає. Спортивний дитячий майданчик має огорожу , справний інвентар, тому загроз травмування для дітей немає. Облаштування приміщень гімназії ( неслизька підлога, меблі, вільні коридори) не створюють загрози травмування учнів та працівників гімназії.
Учні початкових класів навчаються в окремому приміщення. Навчальні кабінети початкової школи поділено на осередки для різних видів роботи та відпочинку учнів. Меблі різних ростових груп, наявні підставки для приладдя на стільниці, заокруглені кути стільниць, спинок та сидіння. Вікна великі, тому достатньо природного світла. Класні кімнати пофарбовано світлими тонами. На стінах розміщено інформаційні матеріали, які учні можуть використовувати для занотовування необхідної інформації. Стіни класу – це своєрідне учнівське портфоліо. Таке використання простору демонструє, що клас належить всім учням.
Здобувачі освіти та працівники закладу освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх.
Основні складові належного рівня пожежної безпеки:
- заклад освіти забезпечений первинними засобами пожежогасіння;
- наявний належний стан пожежних виходів, вільні шляхи евакуації;
- справність ізоляції електричної проводки.
Заходи із ознайомлення з правилами пожежної безпеки проводяться з урахуванням вікових особливостей учнів.
У гімназії ведеться відповідна документація: журнали реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності, журнал реєстрації осіб, потерпілих від нещасних випадків.
Ефективний інструмент запобігання проявам насильства та булінгу (цькування) в закладі освіти є профілактика. У гімназії наявний наказ «Про затвердження заходів щодо профілактики булінгу » ,складено план заходів, порядок реагування на випадки буліну, порядок подання і розгляду заяв на випадки боулінгу.
У закладі освіти створено атмосферу спільної поваги та відповідального ставлення один до одного під час міжособистісної взаємодії учасників освітнього процесу. Здобувачі освіти ознайомлені з правилами поведінки під час освітнього процесу, безпечними способами повідомлення про випадки булінгу (цькування) або інші прояви насильства, учасниками або свідками яких вони стали, про свою роль в попередженні проявів насильства. Батьки ознайомлені з процедурами повідомлення та реагування на випадки, якщо їх дитина потерпає від насильства і впевнені, що заклад освіти буде реагувати на ці повідомлення належним чином відповідно до законодавства..

9. Травматизм
На виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу в навчальних закладах (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 07 жовтня 2013 року №1365) , наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці » (із змінами) , наказів Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України»( у редакції наказу МОН України від 22 листопада 2017 року №1514), від 26.12.2017 р . №1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти» та з метою запобігання випадкам дитячого травматизму і дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків, у закладі освіти своєчасно видаються накази щодо відповідальності за збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу, організації роботи з безпеки дорожнього руху, профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та порядок розслідування нещасних випадків, організації роботи з питань пожежної безпеки.
У гімназії створено відповідні умови для навчання учнів, дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги під час проведення уроків, позакласних заходів. Відповідно до нормативних вимог з учнями проводилися інструктажі з техніки безпеки на уроках фізики, хімії, інформатики, трудового навчання, фізичного виховання, при організації екскурсій, походів.
Здійснюється викладання предмета «Основи здоров’я». Значну роль при викладанні даного предмету вчителі приділяють формуванню загально-навчальних умінь та навичок, формуванню та розвитку в учнів потреби постійно розширювати і поглиблювати свої знання.
У травні проведено тиждень безпеки руху, в межах якого проведено:
- тематичні години спілкування з правил дорожнього руху (1-9 класи);
- виставка малюнків «Дітям – безпечний рух!» (1-4 класи);
- інтернет -акція «Знай і пам’ятай!» (8-9 класи);
- вікторина «Будь уважним на дорозі!» (7-8 класи);
- інформаційний дайджест «Увага ДТП!» (5-9 класи);
- літературна виставка «Діти – учасники дорожнього руху».
З метою попередження травматизму невиробничого характеру, популяризації знань правил безпеки дорожнього руху серед дітей та учнівської молоді, у школі проведено:
- цільовий інструктаж «З дотримання правил дорожнього руху» (1-9 класи) (класні керівники 1-9 класи);
- єдиний національний урок «Безпека на дорозі – безпека життя» (класні керівники 1-9 класи);
Згідно плану роботи на 2020-2021 н.р. класні керівники 1-9 класів завели журнали реєстрації інструктажів (вступного, первинного, цільового) та провели наступні інструктажі з безпеки життєдіяльності з учнями: вступний «З безпеки життєдіяльності учнів під час навчання», цільовий «З безпеки життєдіяльності людини в умовах виникнення надзвичайних ситуацій», цільовий «З дотримання правил пожежної безпеки», цільовий,«Дотримання правил дорожнього руху учнями школи», цільовий «З безпеки життєдіяльності учнів під час перебування у громадських місцях, проведення масових заходів на базі інших навчальних закладів та установ», цільовий «З охорони праці при проведенні масових заходів для учнів», цільовий «Порядок дій при пожежі», цільовий «З надання першої долікарської допомоги», первинний «З дотримання ТБ під час канікул».
Класні керівники провели ряд бесід з дітьми з питань безпеки життєдіяльності та безпечної поведінки під час можливих надзвичайних ситуацій та аварій техногенного та природнього характеру, про профілактику шлунково-кишкових захворювань, дотримання норм виробничої санітарії, безпечного поводження з газом у побуті, користування електроприладами, правил безпечної поведінки біля водойм, про проводження з незнайомими людьми, підозрілими предметами, надання першої долікарської допомоги, кібербезпеки.
Питання профілактики всіх видів дитячого травматизму серед учнів обговорюються на батьківських зборах. Класні керівники залучають батьків до проведення екскурсій, походів з метою запобігання випадкам дитячого травматизму.
Випадків травмування учнів за 2020-2021 навчальний рік зафіксовано не було, за винятком побутової травми учениці 6 класу через власну необережність вдома.

10. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних вимог.
Робота педагогічного колективу школи з охорони праці організована згідно із
Законом України «Про охорону праці» та Положенням «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 563 від 01.08.2001 року,Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2001 р. за № 969/6160, зі змінами: Наказ МОН №782 20.11.2006.
Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу знаходиться під щоденним контролем адміністрації гімназії.
На початок 2020/2021 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, дозвіл СЕС на експлуатацію харчоблоку, акт готовності школи до 2020-2021 н.р.
На засіданні педради (протокол №10, від 31.08.2020 року) затверджено річний план роботи школи на навчальний рік, де передбачено розділ «Заходи з охорони праці».
На початку навчального року розроблено та затверджено наказом по гімназії №26 від 05.09.20Ібр.Посадові обов’язки працівників та Інструкції з охорони праці учасників навчально-виховного процесу. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці.
Наказом по школі від 26.08.2020 №26 «Про призначення відповідального за організацію роботи з охорони праці» призначено відповідального за організацію роботи з охорони праці(Омельчук Л.В.), та визначено його посадові обов’язки; наказом по школі №27 від 27.08.2020р. «Про призначення відповідальних осіб за організацію охорони праці в навчальному закладі» встановлено обов’язки та призначено відповідальних за збереження життя та здоров’я учнів під час освітнього процесу.
У школі є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників і учнівгімназії, яку затверджує директор школи.
Адміністрацією школи систематично проводяться інструктажі з техніки безпеки та протипожежної охорони, про що ведуться відповідні записи в журналах:
вступний, первинний, позаплановий, цільовий інструктажі; реєстрація інструктажів з питань охорони праці для працівників; реєстрація нещасних випадків, що сталися з учнями під час навчально- виховного процесу та в побуті;
реєстрація інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності; облік та видача інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності; реєстрація працівників, потерпілих від нещасних випадків, що сталися під час виконання трудових обов'язків та в побуті.
У школі розроблені та погоджені з відповідними органами плани евакуації на випадок пожежі, плани дій у надзвичайних ситуаціях, які розміщені на шляхах евакуації людей. У рамках дня ЦЗ проводяться практичні заняття з евакуації.
Систематично проводиться профілактична робота: бесіди з учнями, ігри, вікторини, конкурси на знання правил безпеки життєдіяльності. Традиційними у школі стали місячники знань дітьми правил безпеки життєдіяльності.
Організація роботи з охорони праці контролюється директором гімназії. Вона включає: постійний контроль за навчанням з охорони праці; перевірку знань педагогів відповідно до інструкції та листа МОН України «Про вивчення правил охорони праці працівниками освіти»; контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників школи та учнями; систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів; контроль за розробкою й правильним оформленням інструкцій із техніки безпеки; організацію роботи комісії для оформлення актів-дозволів на використання спортивного залу, майданчиків, майстерень і за їх діяльністю.
Відповідно до законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між Ушомирською сільською радою, адміністрацією та профспілковим комітетом
первинної організації Профспілки працівників освіти і науки України підписано Колективний договір, у якому зазначено обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.
11.Робота з профілактики правопорушень серед неповнолітніх
Система правовиховної роботи школи включає співпрацю з державними і громадськими організаціями, які надають соціально-педагогічні послуги. До превентивної просвітницької роботи залучилися представники кримінальної міліції, служби в справах дітей, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Організовано співпрацю з медичними працівниками (сімейним лікарем – проводяться профілактичні бесіди, лекції). Спеціалістами психологічної служби відділу освіти у школі проводяться консультації з батьками та корекційна робота з учнями.
Адміністрацією школи та класними керівниками здійснювався щоденний контроль за відвідуванням учнів. У 2020/2021 навчального року у школі не було учнів, які не приступили до навчання.
Учнів, схильних до правопорушень, з девіантною поведінкою у навчальному закладі немає, кількісний показник у порівнянні з аналогічним періодом минулого року залишився без змін. На внутрішньошкільному обліку на кінець навчального року немає жодного учня. В школі є декілька учнів, які потребують особливої педагогічної уваги. Соціально-психологічний супровід цих дітей здійснює психолог гімназії.
Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на педраді, нарадах при директорі, засіданнях м/о класних керівників. За результатами чергової перевірки роботу школи щодо питань захисту прав дітей, попередження дитячої безпритульності і бездоглядності та впровадження здорового способу життя визнано задовільною, такою що відповідає вимогам чинного законодавства.

12 Залучення педагогічної та батьківської громадськості гімназії до управління його діяльністю

Письмових скарг громадян щодо діяльності гімназії, які б надійшли до керівника закладу у журналі реєстрації пропозицій, заяві скарг громадян не зафіксовано. Звертались громадяни до директора в основному з пропозиціями.
Скарг громадян, які б надійшли до відділу освіти стосовно діяльності Білошицівської гімназії, за останній рік не зафіксовано.
У закладі проводиться спланована робота щодо взаємодії педагогічного, батьківських колективів та громадськості, а також реалізується партнерство з органами місцевого самоврядування. Щорічно проводиться звіт директора перед працівниками гімназії та громадськістю.

Цілі й задачі школи на новий навчальний рік
1). Удосконалення змісту, форм і методів освітнього процесу шляхом:
 здійснення постійного моніторингу показників роботи педагогічних працівників для вчасного коригування та прийняття управлінських рішень щодо вдосконалення їхньої діяльності;
 забезпечення комплексного підходу до вирішення завдань загальної середньої освіти та охорони здоров’я і життя дітей, належного мінімального рівня життєвих компетенцій;
 забезпечення належних умов для поступової адаптації учнів 5-го класу до навчання в школі ІІ ступеня, цілеспрямовано скоординувавши дії вчителів, їхній професіоналізм, досвідченість;
 максимального забезпечення учнів закладу необхідними підручниками і навчальними посібниками;
 оптимізації системи підготовки педагогічних працівників до своєчасного виявлення, підтримки та створення умов для навчання і розвитку обдарованої молоді, всебічного розвитку юної особистості з максимальним урахуванням її індивідуальних здібностей та обдарувань;
 особистісно-зорієнтованого підходу до навчання і виховання учнів;
 впровадження елементів експерименту та широкого втілення інновацій педагогів щодо творчого розвитку дитини в початковій ланці, рівневої диференціації в середніх класах у творчому поєднанні з внутрікласною диференціацією та індивідуалізацією навчання;
 вивчення, узагальнення, пропаганди та впровадження кращого педагогічного досвіду;
 оптимального використання прогресивних педагогічних технологій на основі активізації та інтенсифікації освітнього процесу, ефективності управлінської діяльності.
2). Удосконалення системи національно-патріотичного виховання учнівської молоді:
 утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
 визнання й забезпечення в реальному житті прав дитини як найвищої цінності держави і суспільства;
 розвиток критичного мислення, що забезпечує здатність усвідомлювати та відстоювати особисту позицію в тих чи інших питаннях, уміння знаходити нові ідеї ;
 уміння визначати форми та способи своєї участі в житті суспільства, захищати і підтримувати закони та права людини, бути обізнаним у всьому.
3). Розвиток творчої активності педагогів: підвищення кваліфікаційного та професіонального рівня, компетентності, духовності та відповідальності педагогів за результати своєї праці, вироблення системи стимулів для підвищення фахової майстерності педагогів та ефективності їх роботи.

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ виховної роботи школи на 2021-2022н.р.:
- сприяти набуттю учнями патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів
- виховувати повагу до Конституції України, Законів України, державної символіки;
- реалізовувати сучасну державну політику в галузі освіти;
- моделювати умови максимально наближених до майбутнього життя вихованців початкової школи, стимулювання процесів набуття особистісних ресурсів за рахунок проблемного насичення найближчого оточення;
- педагогам школи визначити головним критерієм ефективності освітнього процесу високу ресурсозабезпеченість вихованців для свідомої побудови власного життя;
- сприяти розвитку дитини як основи для становлення національносвідомої особистості, здатної до життєтворчості;
- забезпечувати оптимальні умови для підвищення професійної
майстерності вчителів;
- вдосконалювати позаурочну роботу з розвитку особистісних
здібностей учнів шляхом системи гурткової роботи :
- залучати учнів до участі в управлінні шкільними справами через
організацію колективно-творчої діяльності;
- удосконалювати систему роботи з обдарованими дітьми;
- разом із органами внутрішніх справ, службою в справах
неповнолітніх, громадськістю здійснювати профілактичну роботу з
неповнолітніми, схильними до бродяжництва та скоєння злочинів.

Звіт директора Білошицівської гімназії відбудеться 22 червня 2021року, о 9 годині

Стіна
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.